Опорний заклад загальної середньої освіти

" Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського"

Меню сайту
Календар
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Корисні сайти

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Друзі сайту
 
Ми зареєстровані

 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Традиції школи

В.О.Сухомлинський був переконаний у тому, що «…кожна школа повинна мати своє обличчя і свої звичаї, традиції, свої свята».
 
У школі, де склалися і живуть свої традиції, краще засвоюються норми поведінки, швидше утверджуються моральні та духовні принципи. Видатний педагог разом зі своїми однодумцями стояв біля витоків традицій, які народилися в Павлиській школі та стали її обличчям. Проходять роки, а вони живуть, примножуються новими поколіннями вчителів та учнів. Сьогодні важко уявити школу без наших свят: Матері, Казки, Книги, Урожаю.
 

 
Свято Матері проводиться на початку травня. Його традиційно готують учні 7-х класів. Воно – справді родинне свято на яке запрошуються найрідніші люди – матусі й бабусі. Адже життя починається з найпрекраснішої в світі жінки – матері. Звучать слова вдячності, любові від дітей, линуть задушевні пісні про матір. І світяться любов’ю, теплотою і гордістю материнські очі.
 
 

 
Свято Казки проводиться навесні, коли шкільний сад вкривається білопінним цвітом, та восени, коли перша позолота вкриває листя дерев і полум’яніють у квітниках айстри, жоржини, чорнобривці. Його завжди з нетерпінням чекають учні молодших класів, щоб поринути в дивне царство Казкарії.
 

            

 
До дітей приходять у гості казкові герої з незвичайними, казковими дарунками. Школярі інсценізують уривки з відомих казок, казки В.О.Сухомлинського, читають власні оповідки, знайдені в природі під час уроків мислення.
 
 
 
 

 

 
     Значну увагу педколектив приділяє прилученню дітей до краси слова, вихованню любові до книги, що особливо важливо в епоху комп'ютерів, телевізорів, з екранів яких у дитячі душі засівається насіння жорстокості, бездушності, насилля. У школі  й сьогодні проводяться свята Книги. Проходять вони у формі презентації книг, мандрівки, подорожі, літературної вітальні, книжкового фестивалю, інтелектуальних ігор. Однією з головних умов проведення свята є вручення дітям книг їхніми батьками з дарчими підписами. Так в учнів формуються власні бібліотечки. Часто батьки – безпосередні учасники свята. Тематика свят Книги підібрана у відповідності до вікових особливостей школярів. Вона різноманітна й цікава для них: «В гостях у павлиського Казкаря», «Книга – мудрості скарбниця», «Звідки прийшла книга?», «Вінок шани Кобзареві», «У кожної книги своя доля». Свято проходить у шкільній бібліотеці. Для дітей проводяться конкурси, вікторини, змагання на звання «Кращий читач класу». А запрошені літературні герої знайомлять дітей із книгами, де вони живуть, вручають активним читачам призи – цікаві книги.
 
 
Улюбленим святом четвертокласників є свято Урожаю, яке проходить в останній понеділок серпня. Під крислатою яблунею ставляться столи, а на них – великий пшеничний сніп, як символ достатку, коровай, печиво, пиріжки, яблука, груші, кавуни, виноград, мед. За столи запрошуються почесні гості – кращі люди селища, вчителі, батьки. Діти славлять трударів, дарують їм пісні, вірші, інсценівки. Почесні гості ріжуть коровай, діти частують усіх. Звертаючись до вихованців, вчителі наголошують, що все прекрасне на Землі бере початок з колоска. Це свято виховує в учнів повагу до праці хлібороба, до рідної землі, отчого дому. В.О.Сухомлинський говорив: «Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості. Без цього вона – засушена квітка». Ось чому традиції, що започаткував Василь Олександрович, сприяють повноцінному духовному життю наших школярів.
 
Особливе місце займають трудові традиції. Учні доглядають за фруктовим садом,виноградником, самшитовою алеєю, працюють у шкільній теплиці, ягіднику, впорядковують куточки краси на території школи.
 
 

Першокласники разом із батьками навесні висаджують у саду Матері саджанці фруктових дерев, а потім доглядають за ними.
 
 
Кілька років тому в шкільному саду поселилися білки. Взимку діти підгодовують їх, приносять їм горішки. Для зимуючих птахів залюбки виготовляють годівнички, спостерігають, як зимуючі птахи відвідують свої «їдальні».
 

 
 
 
 
А в березні для учнів 1-6 класів проводиться свято Птахів, яке, за словами В.О.Сухомлинського, «виховує добрі почуття – моральні та естетичні, виховує любов і дбайливе ставлення до природи». У школі не тільки проводяться традиційні свята.
 
Наші вчителі та учні є творцями нових свят, нових традицій. Запроваджуються нові форми проведення дозвілля юних павлишан. Нині одним із улюблених стало свято - Дня відмінника. Воно проводиться двічі на рік. У селищному Будинку культури збирається всі шкільна родина: учні, їх батьки, вчителі. На почесному місці – гордість школи – школярі, які не тільки вчаться відмінно, а й є переможцями районних та обласних предметних олімпіад, різних конкурсів, інтелектуальних ігор. Більшість із них – активні у шкільній художній самодіяльності, позакласній роботі. Їх вітають вчителі, батьки, вручають сувеніри. Товариші дарують їм пісні, запальні танці, веселі гуморески. На кращих учнів школи рівняються інші школярі. Із словами глибокої вдячності відмінники звертаються до своїх вчителів, батьків. Ми впевнені, що, закінчивши школу, вони й надалі будуть примножувати її здобутки, бо саме життя підтверджує справедливість слів В.О.Сухомлинського про те, що «школа славна не кількістю, а славою своїх учнів». Щороку, у березні, ми вшановуємо також тих учнів, які стали призерами районних та обласних предметних олімпіад, творчих конкурсів. Для них проводиться свято «На зірковому Олімпі».
 
 В школі діє дружина юних пожежних «Вогняна саламандра» екологічна агітбригада «ЮДП», які є переможцями районних та учасниками обласних змагань, працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальний, юні сопілкарі, драматичний, поетична студія «Паросток». На базі школи працює спортивний клуб «Сайфа», в якому діти займаються кіокушинкай - карате. Вони є учасниками і переможцями змагань різних рівнів. Кожен учень нашої школи має можливість не тільки отримати знання, а й розкрити і розвивати свої таланти і можливості.